FURNITURE / Cupboards & Cabinets / Sideboard 8941009
*
nr 894 1009
SIDEBOARD
1950s, Teak, length: 148, width: 37, height: 82,
1950-tal, Teak, längd: 148, djup: 37, höjd: 82
Estimate:
1000
Sold:
SEK 2400
Auction date:
Monday May 12 2014
at 19:53:26
- Bid history
Time
Bidder
Bid
11/4 13:56:49
1
700 kr
14/4 17:08:27
2
1.600 kr
14/4 19:06:06
3
900 kr
14/4 19:06:31
3
1.200 kr
14/4 19:08:40
3
1.400 kr
21/4 19:37:27
2
2.200 kr
1/5 19:55:16
4
1.700 kr
1/5 19:59:57
4
1.900 kr
1/5 20:00:44
4
2.200 kr
1/5 20:01:21
4
Vinnande bud
- Thema-auction
May 12
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sideboard skåp teak teakmöbler trä
-
1007 BOOKCASE
Axel Einar Hjorth (1888-1959), Sweden. 'Lovö', Nor..//
Auction ends
in a week
3 juni at 19:53
-
8244 BOOK CASE
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. Laserat. Length..//
Auction ends
in a week
3 juni at 19:18
-
3010 SHELF
med skåpdel, 19th century. Width: 70 cm. Width: 27..//
Auction ends
in a week
3 juni at 20:15
-
7067 DISPLAY CABINET
20th century, Holländsk modell. Length: 133 cm, wi..//
Auction ends
in a week
3 juni at 19:21
*
SIDEBOARD
Read more about 50/60-tal
nr 894 1009
SIDEBOARD
1950s, Teak, length: 148, width: 37, height: 82,
1950-tal, Teak, längd: 148, djup: 37, höjd: 82
Estimate: | 1000 |
---|---|
Sold: | SEK 2400 |
Auction date: |
Monday May 12 2014 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
11/4 13:56:49 | 1 | 700 kr |
14/4 17:08:27 | 2 | 1.600 kr |
14/4 19:06:06 | 3 | 900 kr |
14/4 19:06:31 | 3 | 1.200 kr |
14/4 19:08:40 | 3 | 1.400 kr |
21/4 19:37:27 | 2 | 2.200 kr |
1/5 19:55:16 | 4 | 1.700 kr |
1/5 19:59:57 | 4 | 1.900 kr |
1/5 20:00:44 | 4 | 2.200 kr |
1/5 20:01:21 | 4 | Vinnande bud |
- Thema-auction
May 12
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sideboard skåp teak teakmöbler trä
-
1007 BOOKCASE
Axel Einar Hjorth (1888-1959), Sweden. 'Lovö', Nor..//
Auction ends
in a week
3 juni at 19:53 -
8244 BOOK CASE
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. Laserat. Length..//
Auction ends
in a week
3 juni at 19:18 -
3010 SHELF
med skåpdel, 19th century. Width: 70 cm. Width: 27..//
Auction ends
in a week
3 juni at 20:15
-
7067 DISPLAY CABINET
20th century, Holländsk modell. Length: 133 cm, wi..//
Auction ends
in a week
3 juni at 19:21